TRIAS dostarczył innowacyjne rozwiązania multimedialne do Centrum Poznawczego w Hali Stulecia we Wrocławiu.
Wrocławskie Centrum Poznawcze to kolejna perełka wśród projektów zrealizowanych przez TRIAS i kolejne miejsce, gdzie klasyczna wystawa została zastąpiona innowacyjną, multimedialną instalacją. Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości urządzeń multimedialnych wystawa umożliwia ciekawą, interaktywną wycieczkę po czasach związanych z budową oraz funkcjonowaniem hali.
Centrum Poznawcze podzielone zostało na pięć stref. Pierwszą jest Visitor Center, gdzie zwiedzający dzięki interaktywnym totemom z wbudowanymi monitorami dotykowymi mogą zapoznać się z programem wystawy, pobrać za pomocą osobistego telefonu komórkowego interaktywny plan wystawy oraz kupić bilety. W tym miejscu na szczególną uwagę zasługuje system biletowy oparty o karty mikrochipowe, który umożliwia zwiedzającym sprawne poruszanie się po kolejnych strefach wystawy.
Kolejną strefą jest Pokój historyczny, który wbrew swojej nazwie wypełniony jest najnowocześniejszą elektroniką. Wszystkie dostarczane przez TRIAS meble wystawiennicze posiadają wbudowane monitory dotykowe, na których w sposób intuicyjny możemy przeglądać historyczne dokumenty i uczestniczyć w budowie Hali. Na uwagę zasługują szuflady z wirtualnymi mapami, budki telefoniczne, w których po podniesieniu słuchawki możemy wysłuchać postanowień sesji rady miasta, na której podjęto decyzję o budowie Hali; jedyna w swoim rodzaju projekcja na stożku o średnicy ponad 6 metrów oraz wirtualne okno, w którym dzięki projekcji 3D możemy zobaczyć zdjęcia z początków ubiegłego stulecia.
Trzecią, największą strefą jest Pokój edukacyjno-poznawczy. W tym pomieszczeniu nowoczesne technologie umożliwiają zwiedzającym „dotknąć” i pobawić się osiągnięciami modernistycznego budownictwa. Na olbrzymich multimedialnych stołach opartych na 55-calowych, wielodotykowych monitorach, można w sposób interaktywny przejrzeć plany Wrocławia i całego świata z różnych epok, wybrać interesujące nas obiekty modernistycznego budownictwa, a następnie obejrzeć ich trójwymiarowe modele. W innym miejscu, kładąc na dłoni plan wystawy, możemy zobaczyć na sąsiadującym monitorze trójwymiarowy budynek, który możemy obejrzeć z każdej strony. Projektanci centrum nie zapomnieli także o najmłodszych zwiedzających – dzięki 70-calowym, dotykowym monitorom dzieci i młodzież mogą zagrać na największych na świecie organach, które były użytkowane w Hali do lat 50 ubiegłego wieku, czy też ułożyć puzzle z widokiem Hali.
Kolejna, czwarta strefa wystawy nazwana została Galerią. Na zainstalowanych w niej monitorach dotykowych można sprawdzić swoje możliwości w grach i quizach związanych z tematem wystawy oraz historią Wrocławia. Dodatkową atrakcją jest interaktywna podłoga – dzięki zainstalowanemu przez TRIAS systemowi VERTIGO® LivingFlor, zwiedzający mogą chodzić nad spowitymi chmurami terenami Hali – każdy krok lub ruch odpędza chmury i uwidacznia piękno Parku Szczytnickiego, widzianego z lotu ptaka.
Zwiedzanie kończy się w strefie piątej – Hali głównej. TRIAS wraz z międzynarodową grupą grafików AntiVJ przygotował pokaz 3D Mappingu na kopule Hali. Jest to jedyna w swoim rodzaju instalacja stała. Pokaz odbywa się na kopule o średnicy 67m i wysokości ponad 40m. Do wyświetlenia obrazu o powierzchni ponad 7000m2 wykorzystywane są profesjonalne projektory Christie Roadster S+16K, wyposażone w zaawansowaną optykę oraz system zarządzania obrazem DATATON WatchOut®.
Całość wystawy zarządzana jest dzięki profesjonalnemu systemowi centralnego sterowania Crestron®. Zarządzanie, sterowanie sprzętem odbywa się automatycznie.
Uzupełnieniem instalacji jest system informacji wizualnej, oparty na 46-calowych monitorach oraz systemie EVEO URVE, zlokalizowany w całej powierzchni kuluarów Hali o powierzchni pon ad 5000m2.
Polecamy: www.centrumpoznawcze.pl
Na zlecenie organizatora TRIAS dostarczył:
Informacje szczegółowe:
Multimedialny i interaktywny program edukacyjno-poznawczy „Centrum Innowacyjności w Architekturze i Budownictwie”
Dostarczone urządzenia przez TRIAS:
86 monitorów, w tym 43 monitory dotykowe;
9 projektorów, w tym 4 profesjonalne projektory Christie Roadster S+16K;
94 komputery;
kompletny system biletowy wraz z kontrolą dostępu i systemem rezerwacji internetowej;
kompletny system sterowania;
system do video – mappingu;
LivingFlor;
Kluczowe technologie:
system biletowy oparty na kartach mikrochipowych;
internetowy system rezerwacji z możliwością wyboru dnia i godziny;
monitory dotykowe, umożliwiające pełną interakcję z wyświetlanymi treściami;
wszystkie komputery DELL oparte na procesorach min i3;
wirtualne budynki „na dłoni” dzięki kamerom HD i zaawansowanej technologii rozszerzonej rzeczywistości;
interaktywne mapy oparte na 55″ monitorach dotykowych – monitory reagują jednocześnie na 32 dotknięcia (Multi – touch);
projekcja 3D;
projekcja na powierzchni stożka o średnicy 6m;
gry na monitorach dotykowych;
LivingFlor – interaktywna podłoga;
system Digital Signage na powierzchni ponad 5000m2;
stały 3D Mapping na powierzchni kopuły (ponad 7000m2).
ClientHala Stulecia, WrocławYear2012