Fasady multimedialne i iluminacja
Niepowtarzalne kompozycje i formy świetlne
Iluminacja fasad i obiektów to dekoracyjne, efektowe, artystyczne oświetlenie budynków w taki sposób, aby podkreślić i wydobyć ich wszystkie walory architektoniczne W tym celu doskonale sprawdzają się oprawy firm tj. StudioDue czy Teclumen. Jakość światła, możliwość doboru odpowiedniej barwy oraz jej natężenia pozwala na tworzenie wyjątkowych kompozycji świetlnych i form o dowolnym kształcie i rozmiarze
Rozwiązania LED
Już nie tylko oświetlenie, ale również multimedialne rozwiązania LED tj. dystrybuowane przez GIG produkty firmy AHL stały się nieodłącznym elementem projektów architektonicznych. Architekci chętnie sięgają po rozwiązania wykorzystujące technologię LED, dzięki którym projekty uzyskują niepowtarzalny styl. Technologię LED można wykorzystywać m.in. do tworzenia iluminacji i fasad multimedialnych.
Jak zmienić wizerunek obiektu?
Nowoczesna technologia – nowe możliwości
Technologia LED coraz częściej i coraz mocniej zaznacza swoją obecność w naszym codziennym życiu. Światło stało się integralną częścią przestrzeni miejskiej oraz istotnym elementem działań wizerunkowych i marketingowych inwestorów. Nowoczesna technologia pozwala na osiągnięcie niepowtarzalnych efektów świetlnych i multimedialnych, nadając obiektom indywidualny charakter.
Siatki diodowe spójne z architekturą
Technologia LED pozwala na zmianę statycznego budynku w wielkoformatowy ekran multimedialny, będący idealnym nośnikiem informacji np. podczas wydarzeń sportowych i imprez rozrywkowych, a na co dzień doskonale sprawdzającym się jako powierzchnia reklamowa (ekrany LED firmy Absen i AHL). Nowatorskim rozwiązaniem stosowanych przy tworzeniu fasad multimedialnych jest siatka diodowa, składająca się z tysięcy pojedynczych pikseli LED, wyposażona w zintegrowany system sterowania. Jedną z funkcjonalnych i użytkowych zalet siatki LED jest fakt, iż nie zasłania elewacji budynku tworząc wraz z fasadą spójną kompozycję. Siatki diodowe mają charakter jednostronny dzięki czemu zastosowana technologia nie ogranicza dostępu światła i nie wpływa negatywnie na komfort korzystania z obiektu.
Co zyskujesz?
Ożywianie architektury
Multimedialne fasady otwierają zupełnie nowe perspektywy komunikacyjne, będąc odpowiadają na technologiczne innowacjom na miarę XXI wieku. Umożliwiają „dialog” pomiędzy przestrzenią cyfrową, architekturą i urbanistyką. Wyzwaniem dla architektów i designerów jest uczynienie z architektury budynku i instalacji cyfrowej spójnej kompozycji. Panuje między nimi relacja zwrotna: architektura oferuje powierzchnię, a instalacja multimedialna podkreśla walory i ożywia architekturę. Dzięki instalacjom świetlnym budynek ożywa i wywołuje emocje. Staje się medium.
W przyjaźni z naturą
Multimedialne fasady LED oprócz korzyści marketingowych wynikających z nowego, atrakcyjnego kanału komunikacji, są również przyjazne dla środowiska. Diody LED nie zawierają tak jak inne źródła światła szkodliwych pierwiastków, a poprzez dłuższy czas eksploatacji redukując częstotliwość wymian a tym samym ilość odpadów, które w blisko 100% podlegają recyklingowi. Należy jednocześnie pamiętać, że są to systemy energooszczędne z wbudowanym systemem sterowania, który umożliwia łatwe zarządzanie treścią prezentowaną na elewacji.
Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do nas, chętnie odpowiemy na pytania.